28 . 03 . 2024
пошук робіт:         
 

Дипломна робота, курсова робота, виконання робіт.

Безготівкові операції банків та платіжні інструменти сучасної банківської установи



№ роботи: 2415
розділ: Банківська справа
тип: Курсова робота
об'єм: 43
винагорода автору: 250 грн

Зміст:

ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ БЕЗГОТІВКОВИХ ОПЕРАЦІЙ БАНКІВ ТА ПЛАТІЖНИХ ІНСТРУМЕНТІВ БАНКАМИ
1.1. Суть та принципи організації безготівкових розрахунків
1.2. Види платіжних інструментів та їх загальна характеристика
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ БЕЗГОТІВКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ПЛАТІЖНИХ ІНСТРУМЕНТІВ АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
2.1. Загальна характеристика АТ КБ «ПриватБанк»
2.2. Аналіз основних фінансово-економічних показників
2.3. Аналіз структури безготівкових розрахунків
РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА ЗАХОДІВ З ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ
3.1. Заходи НБУ в сфері стимулювання безготівкових розрахунків
3.2. Впровадження електронного банківського бізнесу
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

ВСТУП
Акту альність дослідження. Сьогодні у всьому світі розвиток економіки характеризується поступовим звуженням сфери використання готівки та паперових платіжних документів, переходом до нових платіжних інструментів і сучасних технологій платежів. При безготівкових розрахунках грошова маса акумулюється в банках, і створюються умови для контролю за їх цільовим використанням. Актуальність організації безготівкових розрахунків пов’язана з тим, що сьогодні окреслилася гостра потреба у вивченні і запровадження усіма учасниками ринкових відносин механізмів функціонування нових форм безготівкових розрахунків. Безготівкові розрахунки стають як ніколи актуальними за умов сучасної ринкової економіки, оскільки помітно збільшилась ефективність банківської діяльності і знизились видатки за банківськими операціями.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Вивченням проблем здійснення та розвитку безготівкових операцій банків та платіжних інструментів присвячено багато праць вітчизняних та зарубіжних науковців, такі як: Герасимович А.М., Дубілет О., Козубенко А.А., Костюнік О.В., Лакоснік Є., Лапін О.В., Мищенко С.В. та ін. Однак, переважна більшість наукових робіт вітчизняних учених зорієнтована на дослідженні загальних тенденцій розвитку безготівкових розрахунків між господарюючими суб’єктами. Разом із цим, розвиток безготівкових операцій в контексті сучасних тенденцій потребує подальшого дослідження.
Метою роботи є дослідження безготівкових операцій банків та платіжних інструментів сучасної банківської установи. Для досягнення поставленої в даній роботі необхідно було вирішити низку завдань, а саме:
- з’ясувати суть та принципи організації безготівкових розрахунків;
- вивчити види платіжних інструментів та навести їх загальну характеристику;
- навести загальну характеристику банку;
- здійснити аналіз основних фінансово-економічних показників;
- проаналізувати структуру та динаміку безготівкових розрахунків;
- вивчити заходи НБУ в сфері стимулювання безготівкових розрахунків;
- розглянути особливості впровадження електронного банківського бізнесу;
- узагальнити матеріал та зробити висновки.
Об’єктом дослідження виступає фінансово-господарська діяльність АТ КБ «ПриватБанк», предметом - безготівкові операції банків та платіжних інструментів сучасної банківської установи.
Інформаційною базою роботи є чинне законодавство України, навчальні посібники та періодична література, статистична та фінансова звітність об’єкта дослідження, а також Інтернет-ресурси.

ВИСНОВКИ
Отже, відповідно до мети роботи та поставлених нами зроблено ряд висновків:
1. Встановлено, що безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.
2. Досліджено основні принципи безготівкових розрахунків, під якими запропоновано розуміти вихідні положення, які визначають конкретний економічний зміст способів і форм розрахунків. Зясовано, що у міру реальних ринкових змін в економіці змінюються також принципи організації безготівкових розрахунків, виникають і формуються нові принципи.
3. В ході дослідження ми дійшли висновку, що сучасними платіжними системами, здебільшого, керує банківський сектор. Платіжні системи виконують функцію передачі потоку інформації, який містить деталі платежу, і безпосередньо переказу грошових коштів. При здійсненні платежів використовують різні платіжні інструменти: готівку, картки, платіжні доручення, векселя тощо.
4. Об’єктом дослідження обрано АТ КБ «ПриватБанк», найбільший за розмірами активів український банк, лідер роздрібного банківського ринку України, орієнтований перш за все на платіжні операції для населення та юридичних осіб усіх форм власності.
5. Провівши аналіз фінансово-господарської діяльності помітно, що протягом 2014-2018 рр. АТ КБ «ПриватБанк» продовжував використовувати сприятливі умови для нарощування обсягів діяльності і помітно розширив свій клієнтський бізнес. Розмір кредитів та позик клієнтів зріс у 2 рази. Довіра клієнтів до банку зросла, про що свідчить зростання депозитів клієнтів на 28,66% у 2018 році.
6. Досліджено структуру безготівкових розрахунків банку. У відсотковому відношенні вона має наступний вигляд: платіжне доручення – 96,0%, платіжна вимога-доручення – 1.14%, чеки – 2,86%.
7. Розглянуто заходи НБУ щодо стимулювання безготівкових розрахунків. На підставі чого запропоновано:
– активізувати реалізацію заходів, передбачених Концепцією поширення безготівкових розрахунків із використанням спеціальних платіжних засобів;
– сприяти підвищенню фінансової грамотності населення у сфері використання платіжних карток, зокрема, через підтримку споріднених до платіжних карток проектів: "Транспортна картка", "Електронний студентський квиток", "Система митних платежів" тощо;
– підвищити зручність оплати комунальних платежів, послуг держави, податків та інших періодичних повторюваних платежів за допомогою платіжних карток;
– сприяти регіональної диференціації та розвитку інфраструктури безготівкових платежів, підтримуючи відповідні маркетингові стратегії банків тощо.
8. З’ясовано значення електронного бізнесу в діяльності банку. За своєю економічною суттю електронна банківська діяльність в глобальній мережі Інтернет є діяльністю у сфері надання кредитно-банківськими інститутами електронних фінансових послуг, в тому числі діяльність кредитних організацій в області здійснення електронних розрахунків з використанням банківських карт і систем електронних грошей, а також біржові операції з фондовими цінностями (Інтернет-трейдинг) та фінансове посередництво інших учасників електронної економічної діяльності (наприклад, Інтернет-страхування).
   
Список літератури

1. Аналіз банківської діяльності: підручник / За редакцією А.М. Герасимовича. – К.: КНЕУ, 2004. – 599 с.
2. Бонгартц Й. Платежные советы и их роль в развитии национальных платежных систем / Й. Бонгартц //Деньги и кредит. – 2012. – No 11. – С. 17-19.
3. Дубілет О. Перспективи розвитку карткового бізнесу / О. Дубілет // Вісник НБУ. – 2003. – No 9. – С. 11-13.
4. Економічна статистика / Економічна діяльність / Інформаційне суспільство. Офіційний сайт Державногокомітету статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
5. Завадський Й.С., Осовська Г.В., Юшкевич О.О. Словник економічних термінів: Менеджмент. Маркетинг, підприємництво. навч. – метод. посібник – Житомир: ЖІТІ, 1999. – 444 с.
6. Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Смовженко Т.С. Фінансовий словник. – 2-ге видання, виправлене та доповнене. – Львів: Видавництво „Центр Європи”, 1997. – 576 с.
7. Закон України „Про платіжні системи та переказ грошей в Україні” від 05.04.01. № 2346-ІІІ
8. Золотогоров В.Г. Энциклопедический словарь по экономике: Полымя, 1997 – 571 с
9. Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті // Постанова Правління Національного банку України від 21.01.2004 р. No 22
10. Козубенко А.А. Проблеми та перспективи розвитку організації безготівкових розрахунків у банках України / А.А. Козубенко // Управління розвитком. – 2012. – No 18 (139). – С. 74-75
11. Костюнік О.В., Побережна В.В. Основні проблеми організації безготівкових грошових коштів в Україні / О.В. Костюнік, В.В. Побережна // Агросвіт. – 2016. – No 9. – С. 51-55.
12. Лакоснік Є. // Банківські інновації на ринках, що розвиваються // Банківська практика за кордоном. – 2015. –No 7.
13. Лапін О.В. // Інноваційний банківський продукт: поняття та класифікація // . Банківська практика закордоном. – 2015. – No 2.
14. Мельничук О.І. Ринок платіжних карток в Україні: сучасний стан, проблеми і перспективи розвитку / О.І. Мельничук // Студентський вісник національного університету водного господарства та природокористування. – 2015. – No 1(3). – С. 100-103.
15. Мищенко С.В. Совершенствование безналичных розничных платежей в Украине на основе модернизации НСМЭП / С.В. Мищенко // Деньги и Кредит. – 2012. – No 12. – С. 56-59.
16. Монетарний огляд за січень-липень 2018року / Офіційний сайт Національного банку України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.bank.gov.ua
17. Мошенець О. Інноваційні продукти і технології на ринку банківських послуг / О. Мошенець // Фінансовийринок України. -2011.-No12.-С.7-8.
18. Офіційний сайт АТ КБ «Приватбанку» [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://privatbank.ua.
19. Офіційний сайт НБУ. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua8.Visa представила результаты исследования, проведенного Moody’s Analytics. [Електронний ресурс]. – Режимдоступу: http://www.fuete.info
20. Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою // Постанова Правління Національного банку України від 06.06.2013 р. No 210.
21. Річний Звіт НБУ за 2018 рік / Офіційний сайт Національного банку України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.bank.gov.ua
22. Сухарський В.С. Економічний словник-довідник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2002. – 328 с.
23. Хайлова Т.В., Кувшинчікова А.С. Деякі питання безготівкових розрахунків і шляхи їх вирішення / Т.В. Хайлова, А.С. Кувшинчікова // Економіка та право. – 2014. – No 1. – С. 103-107.
24. Чкан І. О. Безготівкові розрахунки – сучасний спосіб оплати / І.О. Чкан // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». – 2014. – No 27. – С. 121-124
 

 

© DIPLOMSERVIS.com.ua 2009-2016.